Χανιώτικος «Άνεμος» φύσηξε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Άρσης Βαρών – Μεγάλες διακρίσεις για τους αθλητές μας

χανιώτικος-άνεμος-φύσηξε-στο-πανελ-1261493

Τον παρθενικό τους αγώνα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Άρσης Βαρών έκαναν οι Χανιώτες αθλητές του ΑΠΣ «Άνεμος», που διεξήχθη στην Αριδαία 30 και 31 Ιουλίου και με την συμμετοχή τους, έφεραν σπουδαίες διακρίσεις στον σύλλογο.

Το πρώτο μετάλλιο στην ιστορία του νεοσύστατου συλλόγου, στα 81 κιλά με 60 αρασέ και 86 επολέ ζετέ, κατέκτησε ο Αντώνης Τσαφαράκης που ήρθε 3ος στο ζετέ και 4ος στο σύνολο στους παίδες, ενώ ήταν 5ος στους έφηβους.

Επίσης, ο Ανδρέας Ανδρεάκης σε μια απαιτητική κατηγορία στα 89 κιλά ήρθε 4ος στους παίδες και 8ος στους έφηβους με 71 αρασέ κα 88 επολέ ζετέ!

Τέλος, ο Παναγιώτης Διγενάκης σε μια καλή ευκαιρία ήταν 2ος στους παίδες και στους έφηβους των 102 κιλών με 40 αρασέ και 55 επολέ ζετέ.