Χανιά | Τα δελφίνια του Καλαμαρίδη, Δημουλιός και Σκυλουράκη στο παγκόσμιο πρωτάθλημα

χανιά-τα-δελφίνια-του-καλαμαρίδη-δημο-856239

Με δύο αθλητές θα δώσει το παρών ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων στο παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων νεανίδων που ακολουθεί το καλοκαίρι στην Αίγυπτο. Εκτός της Χριστιάνας Σκυλουράκη, στην παγκόσμια συγκέντρωση θα βρεθεί και ο Θανάσης Δημουλιός.

Ο 17χρονος πρωταθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χανίων τα κατάφερε στο αγώνισμα των 100μ. επιφάνειας, με χρόνο 37:86. Μια επίδοση που χαροποίησε τον ίδιο, αλλά και τον προπονητή του, Ηλία Καλαμαρίδη. Άλλωστε κι άλλες φορές κατά την διάρκεια της φετινής σεζόν, ο Δημουλιός έχασε στις λεπτομέρειες το όριο, το οποίο αυτή τη φορά κατάφερε να καταρρίψει.

Από την άλλη πλευρά, η Σκυλουράκη επιβεβαίωσε σε ένα ακόμη αγώνισμα ότι είναι… σταθερή αξία, καθώς μετά τα 400 και 1500μ. επιφάνειας, έπιασε το όριο και στα 400μ. Υ/Β με 3:15.32.

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ολοκλήρωσε τη συμμετοχή του στο ΟΠΕΝ πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης που διεξήχθη στα Ιωάννινα με απολογισμό έξι μετάλλια, πέντε χρυσά και ένα χάλκινο. Ειδικότερα σε επίπεδο γυναικών αναδείχθηκε στην τρίτη θέση, ενώ ήταν έκτος στη γενική κατάταξη.

Αναλυτικότερα, οι επιδόσεις των αθλητών του Ναυτικού Ομίλου στην τρίτη και τελευταία μέρα των αγώνων είναι οι εξής: