«Απέδρασε» με 0-1 από τα Περιβόλια ο Ιωνικός – Τρίτη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα για τα Χανιά

απέδρασε-με-0-1-από-τα-περιβόλια-ο-ιωνι-1184387

Η αποβολή για τον Ντάνιελ Λούκας στο 21ο λεπτό και το γκολ από τον Κάστρο σχεδόν στη λήξη του ημιχρόνου είναι τα σημεία αναφοράς από αυτό το παιχνίδι, τελευταίο για τον πρώτο γύρο για τις δύο ομάδες.

Ο Ιωνικός πετυχαίνει ένα μεγάλο “διπλό”, καταφέρνοντας να κερδίσει σε μια δύσκολη έδρα, ενώ τα Χανιά γνωρίζουν την τρίτη ήττα εντός έδρας και δεύτερη συνεχόμενη μετά από αυτή στην έδρα του Απόλλωνα Λάρισας.

Αξιο αναφοράς πάντως για τα Χανιά ότι έκαναν πολύ μεγάλη προσπάθεια και σίγουρα οι ισορροπίες θα ήταν διαφορετικές στο παιχνίδι εάν δεν υπήρχε η αποβολή του Λούκας για το σκληρό φάουλ ομολογουμένως που ήταν πάνω στον Ματσούκα. Ολ’ αυτά κιόλας στο 21ο λεπτό…

Η αριθμητική ισορροπία στο παιχνίδι πάντως αποκαταστάθηκε στο 70′ όταν ο διαιτητής Μαλούτας για τον οποίο έχουν πολλά παράπονα οι γηπεδούχοι, απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ τον Τιεντσέ.

Πηγή: athlitiko.gr