Αντιστράφηκαν οι ρόλοι, κέρδισε τον Πλατανιά ο ΟΦΗ

αντιστράφηκαν-οι-ρόλοι-κέρδισε-τον-πλ-919851

Αντιστράφηκαν οι ρόλοι στο Παγκρήτιο στάδιο, με τον ΟΦΗ να κερδίζει αυτή τη φορά τον Πλατανιά με σκορ 3-1. Και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Αυτή τη φορά, ο ΟΦΗ έδειξε πολύ επιθετικός και κατάφερε μέχρι το 40ό λεπτό να έχει πετύχει και τα τρία τέρματα του, έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Βαζ, ο οποίος σκόραρε στο 14’ με κεφαλιά-ψαράκι ενώ στο 21’ έδωσε την ασίστ για τον Ναμπί, που διπλασίασε τα τέρματα για τον ΟΦΗ. Το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους που αγωνίστηκαν εκτάκτως στο Παγκρήτιο λόγω του γεγονότος ότι γίνονται έργα στο Γεντί Κουλέ σημειώθηκε από τον Σεμέντο.

Ο Πλατανιάς κατάφερε να πετύχει την μείωση του σκορ στο 44’, με τον Λουκίνα να νικά τον Γουάλι. Ο ίδιος παίκτης είχε τη δυνατότητα να πετύχει και ένα δεύτερο τέρμα, αλλά στο 50’ το σουτ που έκανε, σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου. Δοκάρι είχε πάντως και ο ΟΦΗ στο 29’ με τον Σεμέντο.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με πέντε νέα πρόσωπα η καθεμία σε σχέση με το πρώτο φιλικό που διεξήχθη την Τετάρτη στο Μάλεμε. Νάστος, Μαρινάκης, Νέιρα, Ναμπί και Σεμέδο ξεκίνησαν στην 11άδα για λογαριασμό του ΟΦΗ ενώ για τον Πλατανιά τα νέα πρόσωπα ήταν οι Μαντζάρης, Σμυρλάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Πασχαλάκης και Λουκίνας.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

11’ Κόρνερ για τον Πλατανιά, ο Μιγκέλ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα περνά άουτ.

14’ (1-0) Κόντρα επίθεση για τον ΟΦΗ ο Βαζ με κεφαλιά ψαράκι μετά από σέντρα του Σακόρ ανοίγει το σκορ.

20′ Ο Νέιρα πασάρει για τον Φιγκεϊρέδο, ο οποίος σουτάρει, διώχνει ο Μαντζάρης.

21’ (2-0) Ο Βαζ δίνει για τον Ναμπί που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σκοράροντας για τον ΟΦΗ.

29’ Δοκάρι για τον ΟΦΗ με τον Σεμέντο.

37’ Ευκαιρία για τον Πλατανιά στην κόντρα επίθεση, ωστόσο ο Λουκίνας δεν κάνει καλό σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.

40’ (3-0) Πολύ καλή συνεργασία των παικτών του ΟΦΗ, με τον Φιγκεϊρέδο να πλασάρει εύστοχα.

44’ (3-1) Ο Λουκίνας με δυνατό σουτ νικά αυτή τη φορά τον Γουάλι, μειώνοντας για τον Πλατανιά.

47′ Σουτ από τον Σακόρ η μπάλα άουτ.

50’ Ο Λουκίνας σουτάρει, όμως η μπάλα σταματά στο δοκάρι.

53′ Σουτ από τον Δεληγιαννίδη, άουτ.

54’ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά το σουτ του Νίλι φεύγει άουτ.

65′ Ο Γκοτ αποκρούει δύσκολα την εκτέλεση φάουλ του Ναμπί.

71′ Σουτ του Σεμέδο, η μπάλα άουτ.

72’ Σουτ από τον Φιγκεϊρέδο η μπάλα στην αγκαλιά του Γκοτ.

81′ Σουτ του Σεμέδο, διώχνει σε κόρνερ ο Γκοτ.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουάλι (46’ Σωτηρίου), Νάστος (82’ Περδίκης), Μαρινάκης, Μπράουν (66’ Κουτρουμπής, Δεληγιαννίδης (57’ Κοροβέσης), Νέιρα (82’ Νοικοκυράκης), Σακόρ (66’ Στάικος), Ναμπί, Σεμέδο (82’ Σουρνάκης), Βαζ (57’ Τσιλιανίδης), Φιγκεϊρέδο (82’ Ντίνας)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Μαντζάρης (46’ Γκοτ), Ρεβυθόπουλος (66’ Παπαδόπουλος), Μάικιτς, Σάαντο, Τσαμούρης, Σμυρλάκης (46’ Μποσέτι), Παπουτσογιαννόπουλος (46’ Καραγκούνης), Πασχαλάκης (46’ Ποζατζίδης), Νίλι (75’ Κωστίκος), Μιγκέλ (75’ Καρβούνης), Λουκίνας (58’ Λεϊρία)

Πηγή: athlitiko.gr