Αλλαγές στα δρομολόγια του Αστικού ΚΤΕΛ Χανίων – Δείτε αναλυτικά
Το αστικό ΚΤΕΛ Χανίων ενημερώνει το επιβατικό κοινό για τις αλλαγές στα δρομολόγια, με ισχύ από Πέμπτη 16/07/2020:
Νο11 Χαλέπα (Αφετηρία: Τράπεζα):
Καθημερινές – Σάββατο: 06:10, 06:45, 07:30 Σόδυ-Κουμπελή, 08:15, 08:45 Σόδυ, 09:15, 09:45, 10:15, 10:45 Σόδυ, 11:15, 11:45, 12:15, 12:45, 13:15, 13:45
Σόδυ-Κουμπελή, 14:15, 14:45, 15:15, 15:45, 16:15, 16:45, 17:15, 17:45, 18:15, 18:45, 19:15, 19:45, 20:15, 20:45, 21:15, 21:50.
Κυριακή: 06:30, 07,30 08:30, 09:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 21:30.
Νο12 Αγ. Ιωάννης (Αφετηρία: Πλατεία Μάχης Κρήτης):
Καθημερινές – Σάββατο: 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 09:00, 09:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00,
14:30, 15:00, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 21:30.
Κυριακή: Δεν εκτελούνται δρομολόγια.
Νο13 Σούδα (Αφετηρία: Αγορά):
Καθημερινές – Σάββατο: 06:00, 07:00 ΝΝΚ, 07:30, 08:00 ΝΝΚ, 08:30, 09:00 ΝΝΚ, 09:30, 10:00 ΝΝΚ, 10:30, 11:00 ΝΝΚ,
11:30, 12:00 ΝΝΚ, 12:30, 13:00 ΝΝΚ, 13:30, 14:00 Τσικαλαριά-ΝΝΚ, 14:30, 15:00 ΝΝΚ, 15:30, 16:00 ΝΝΚ, 16:30, 17:00
Τσικαλαριά-ΝΝΚ, 17:30, 18:00 ΝΝΚ, 18:30, 19:00 ΝΝΚ, 19:30, 20:00 ΝΝΚ, 20:30, 21:00 Τσικαλαριά-Σούδα, 21:30, 22:30.
Κυριακή: 06:00, 06:30, 07:00, 08:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:30.
Νο15 Δαράτσο-Γαλατά-Καλαμάκι (Αφετηρία: Πλατεία 1866):
Καθημερινές – Σάββατο: 07:10 Δαράτσο-Γαλατά-Καλαμάκι-Πανόραμα, 07:40 Καλαμάκι-Γαλατά-Δαράτσο, 08:30 09:30, 10:30,
11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 21:30, 22:30.
Κυριακή: 07:30 Δαράτσο-Γαλατά-Καλαμάκι Πανόραμα, 09:30, 11:30, 13:30, 15:30, 17:30, 19:30, 21:30.
Νο16 Περιβόλια (Αφετηρία: Ζυμβρακάκηδων):
Καθημερινές – Σάββατο: 07:10, 08:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:30 Μπουτσουνάρια, 14:30, 15:30, 17:00 Μπουτσουνάρια, 19:30, 21:30.
Κυριακή: Δεν εκτελούνται δρομολόγια.
Νο18 Κουνουπιδιανά (Αφετηρία: Πλατεία 1866):
Καθημερινές – Σάββατο: 07:00 Αγ.Ονούφριος-Πιθάρι, 07:30 Καμπάνι, 08:00, 08:30 Πιθάρι, 09:00 Καμπάνι-Κορακιές, 09:30, 10:00
Πιθάρι, 10:30, 11:00 Καμπάνι-Κορακιές, 11:30, 12:00 Πιθάρι, 12:30, 13:00 Καμπάνι, 13:30, 14:00 Αγ.Ονούφριος-Πιθάρι, 14:30, 15:00
Καμπάνι, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:15, 23:00, 00:00.
Κυριακή: 07:30, 09:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00, 23:00.
Νο19 Αγυιά (Αφετηρία: Πλατεία 1866):
Καθημερινές – Σάββατο: 07:10 Μαρμαρά-Ποτιστήρια-Λυγιδέ, 08:30 Καλλιθέα, 10:15 Νέες Δικαστικές Φυλακές, 12:00, 13:30
Μαρμαρά-Ποτιστήρια-Λυγιδέ, 14:20 Καλλιθέα-Νέες Δικαστικές Φυλακές αντί Καλλιθέα-Νέες Δικαστικές Φυλακές-Μαρμαρά-Ποτιστήρια-Λυγιδέ., 16:15 Μαρμαρά-
Ποτιστήρια-Λυγιδέ, 18:00, 20:15 Μαρμαρά-Ποτιστήρια-Λυγιδέ, 21:30.
Κυριακή: Δεν εκτελούνται δρομολόγια.
Νο20 Λενταριανά-Νέα Χώρα (Αφετηρία: Λενταριανά):
Καθημερινές – Σάββατο: 07:00, 08:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00.
Κυριακή: Δεν εκτελούνται δρομολόγια.
Νο21 Καλαμάκι – Χρυσή Ακτή – Άγιοι Απόστολοι (Αφετηρία: Πλατεία 1866):
Καθημερινές – Σάββατο: 08:10, 08:45, 09:15, 09:45, 10:15, 10:45, 11:15, 11:45, 12:15, 12:45, 13:15, 13:45, 14:15, 14:45, 15:15,
15:45, 16:15, 16:45, 17:15, 17:45, 18:15, 18:45, 19:15, 19:45, 20:15, 20:45, 21:15, 21:45, 22:15, 23:00.
Κυριακή: 08:30, 09:15, 10:00, 10:45, 11:15, 11:45, 12:15, 12:45, 13:15, 13:45, 14:15, 14:45, 15:15, 15:45, 16:15, 16:45, 17:15, 17:45,
18:15, 18:45, 19:15, 19:45, 20:15, 20:45, 21:15, 22:00, 23:00.
Νο22 Τσικαλαριά (Αφετηρία: Πλατεία Μάχης Κρήτης):
Καθημερινές – Σάββατο: 07:15, 10:10.
Νο17-24 Νοσοκομείο (Αφετηρία: Ζυμβρακάκηδων):
Καθημερινές – Σάββατο: 06:40, 07:20 Νεροκούρου, 08:00 Νεροκούρου, 08:30, 09:00 Νεροκούρου, 09:30 Πλαστήρα, 10:00,
10:30, 11:00 Νεροκούρου, 11:30 Πλαστήρα, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30 Νεροκούρου, 14:00, 14:30 Νεροκούρου, 15:00, 15:30
Νεροκούρου, 16:00, 16:30, 17:00 Νεροκούρου, 18:00, 19:00 Νεροκούρου, 20:00, 21:00 Νεροκούρου, 22:00.
Κυριακή: 06:50, 08:30, 10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 18:30, 20:30, 22:00.
Παρακαλούμε όπως ενημερώνεστε για όλες τις αλλαγές αναλυτικά στα τηλέφωνα 28210-27044, 28210-93345, στο site μας www.chaniabus.gr, στο email [email protected] και από την εφαρμογή μας για iOS και Android ChaniaCityBus (λόγω των αλλαγών στο σύστημα παρακαλούμε όπως κάνετε 1. ενημέρωση μέσα από την εφαρμογή ή όπως κάνετε 2. διαγραφή δεδομένων μέσα από τις ρυθμίσεις εφαρμογής)
zarpanews.gr
Οι κάτοικοι στον Αη Γιάννη, στα Λενταριανά και στα Περβόλια που δεν έχουν αυτοκίνητο, απαγορεύεται να μετακινούνται την Κυριακή. Εύγε!