A.Ο.Χ. | «Έκλεψε» το βαθμό στον Πύργο

a-ο-χ-έκλεψε-το-βαθμό-στον-πύργο-99928

AOX_Goal2Ισόπαλο, με σκορ 1-1, ολοκληρώθηκε λίγο πριν τις 18:00, το απόγευμα της Παρασκευής, το παιχνίδι του ΑΟ Χανίων με τον Πανηλειακό, στον Πύργο που άνοιξε την αυλαία της ην αυλαία της 5ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λιγκ.

Η Χανιώτικη ομάδα, μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί στο ένατο μόλις λεπτό, με κεφαλιά του Παπατζίκου.

Με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, με τον ΑΟΧ να παίζει καλά και να μην έχει ουσιαστικά, απειληθεί.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σεροπιάν έδειξε μια εικόνα κάπως χειρότερη και ισοφαρίστηκε στο 55′ με γκολ του Νάστου, ο οποίος με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Έτσι, ο ΑΟΧ φτάνει τους 8 βαθμούς, καταφέρνοντας να παραμείνει αήττητος σε μια δύσκολη έδρα.

Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση της ΠΑΕ: «Μετά το τέλος του ματς στους ποδοσφαιριστές μοιράστηκε το πριμ των 5.000 ευρώ από το ματς με τον Ολυμπιακό Βόλου.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

3’ Ο Νάστος με φάουλ απείλησε η μπάλα όμως πέρασε άουτ

9’ 0-1 Ο Τσάτσος έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά ο Παπατζίκος στο πρώτο δοκάρι με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα παρά την προσπάθεια του Πίτκα.

24’ Ο Μίλιεβιτς σούταρε η μπάλα έξω από τα δοκάρια του Θεοδωρόππουλου.

32’ Ο Πάγκαλος έκανε την κούρσα από τα αριστερά πάσαρε στον Λουκίνα όμως ο Νάστος τελευταία στιγμή πρόλαβε.

43’ Ο Μπράβος βρήκε χώρο έξω από την περιοχή σούταρε ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε.

46’ Ο Μίλιεβιτς από διαγώνια θέση σούταρε ο Θεοδωρόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε

56’ 1-1 Ο Νάστος από 40 μέτρα με έναν κεραυνό ισοφαρίζει.

71’ Ο Μπουντόπουλος πάσαρε στον Πάγκαλο που σούταρε  η μπάλα άουτ

75’ Ο Βσιλόγιαννης έκανε την κούρσα από δεξιά μπήκε στην περιοχή έκανε την σέντρα σουτ ο Πιτκας έδιωξε σε κόρνερ.

82’ Ο Πάγκαλος από τα αριστερά σούταρε ο Πίτκας έδιωξε σε κόρνερ

84’ Σειρά του Μπουντόπουλου να σουτάρει πάνω από τα δοκάρια

91’ Ο Μπουντόπουλος σούταρε έξω από την περιοχή η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Πίτκα.

Πανηλειακός (Π. Δημητρίου): Πίτκας, Σαραμαντάς, Λίτσος, Κοτσώνης, Λιόσης, Νάστος, Πίγκλα (79′ Σουλελές), Μπιτάνγκ, Καλαϊτζίδης (46′ Χαλούλος), Μίλιεβιτς, Αποστολόπουλος (30′ Μπράβος)

ΑΟ Χανιά( Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Μπουντόπουλος, Παπατζίκος, Πάγκαλος, Λουκίνας (61′ Βαλλιάνος -66′ λ.τ Βασιλόγιαννης)), Μανωλάς, Τσάτσος, Παγώνης, Χατζηισαϊας, Ζντράβγκοβιτς, Πότσι (79′ Τσατσαρής).