Χανιά | Το… σήκωσε με τρομερή εμφάνιση η Παλαιόχωρα!

χανιά-το-σήκωσε-με-τρομερή-εμφάνιση-535722

Μία άκρως εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε η Παλαιόχωρα, η οποία στο ανακαινισμένο γήπεδο της Καντάνου διέλυσε με 5-0 τον ΑΟ Πλατανιά και σήκωσε το τρόπαιο του Super Cup Χανίων.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μαγκαφίνη άνοιξαν το σκορ στο 16΄, με τον Δρακάκη, και στο 21΄ο Καζαντζίδης έκανε το 2-0. Το σκορ του ημιχρόνου διαμορφώθηκε στο 39΄, όταν ο Δημοσθένης Μανουσάκης έγραψε το 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι τυπικά γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα δύο τέρματα, με τους Ζαϊμίδη (75΄) και Αθανασλόπουλο (85′).

Υπενθυμίζεται ότι τα έσοδα του τελικού θα διατεθούν για την ενίσχυση ευπαθών οικογενειών του Δήμου Καντάνου-Σελίνου.

Παλαιόχωρα (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Πονηρός, Καζαντζίδης, Θεοδωράκης (53′ Ζαϊμίδης), Κουμπαρούλης, Σαμαράς, Μαζιώτης (74′ Τζαγκαράκης), Δ. Μανουσάκης (72′ Κουλούρης), Κορνελάτος, Αντ. Μανουσάκης (60′ Αθανασόπουλος), Κερμενίδης, Δρακάκης.

ΑΟ Πλατανιάς (Μανώλης Σκύβαλος): Τζολάκης, Βασιλάκης, Κατσαρός, Λάμτσε, Μαρκουλάκης (60′ Σταυρουλάκης), Τσακμάκης, Ποζατζίδης (70′ Αναστασόπουλος), Μαθιουδάκης, Λέκα (46′ Ψαράκης), Σμυρλάκης, Γ. Αμαραντίδης (46′ Αντ. Αμαραντίδης).