Χανιά | Ήττα στην παράταση από τη Μεσσαρά για τον ΑΟΚ Χανιά

χανιά-ήττα-στην-παράταση-από-τη-μεσσαρ-473297

Δεύτερη σερί ήττα για τον ΑΟΚ Χανιά και πάλι στην παράταση. Η ομάδα των Χανίων ηττήθηκε με 75-73 στην παράταση, στο κλειστό Κλαδισού από τη Μεσσαρά και έχασε λίγο έδαφος στην προσπάθεια που κάνει για να καταλάβει την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο της ΕΚΑΣΚ.

Ο ΑΟΚ Χανιά πλήρωσε επί της ουσίας την κακή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου, όπου έμεινε πίσω στο σκορ ακόμα και με 13 πόντους. Με αντεπίθεση διαρκείας στο β’ μέρος, ισοφάρισε και πέρασε μπροστά ακόμα και με τρεις, ωστόσο με το ματς στην ισοπαλία, ο Σαράντης αστόχησε στο σουτ στην τελευταία επίθεση της κανονικής περιόδου.

Στην παράταση, οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι, πήραν διαφορά ασφαλείας (69-74) και τελικά καθάρισαν το ματς με 73-75. Βέβαια στο 73-74 χάθηκε ακόμα μια επίθεση για τον ΑΟΚ, αφού αστόχησε ο Σαράντης.

10 ΛΕΠΤΑ: 11-17, 24-34 (ΗΜΙΧΡ.), 43-48, 68-68 (Κ.Δ.), 73-75 (ΠΑΡΑΤΑΣΗ)

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ.Ροδάς): Κοτσομύτης, Ερηνάκης, Σαράντης 32 (5), Βουρβαχάκης, Πούρος 12 (1), Μουντάκης, Σκαμνάκης 2, Παπαδάκης 13 (3), Δεληδήμος, Γκιούλης 13.

ΜΕΣΣΑΡΑ (Δ.Δαριβιανάκης): Πατεράκης 3 (1), Τζωρτζακάκης, Κατσπαρακάκης 17 (2), Χαραλαμπάκης 11 (1), Μακράκης 12 (4), Κτιστάκης 5 (1), Ορφανάκης 2, Δαριβιανάκης Ε. 16 (1), Στεφανουδάκης 9 (1).