Χανιά | Ήττα με κάτω τα χέρια για τον Κισσαμικό

χανιά-ήττα-με-κάτω-τα-χέρια-για-τον-κισ-462915

Εντός έδρας ήττα για τον κάκιστο Κισσαμικό, από τον Άρη (0-1), στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Περιβολίων, για την τρίτη αγωνιστική της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο Λαζαρίδης με εκπληκτικές επεμβάσεις αρνήθηκε το γκολ σε εκτέλεση φάουλ του Νέτο (23’) και σε προσπάθειες των Ίλιτς και Νέτο (36’).

Στο 51’ από αδράνεια στην άμυνα ο Καπνίδης πήρε την πάσα του Ίλιτς και με πλασέ πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.

Η χανιώτικη ομάδα τελείωσε το ματς χωρίς να δημιουργήσει μία καλή ευκαιρία.

Οι φάσεις του αγώνα

1’ Γύρισμα του Νέτο, σουτ του Παυλίδη από κόντρες η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

23’ Φάουλ του Νέτο ο Λαζαρίδης με σπουδαία επέμβαση διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

34’ Σουτ του Μαρτίνεθ μπλοκάρει ο Διούδης.

36’ Σπουδαία διπλή επέμβαση του Λαζαρίδη σε σουτ του Ίλιτς και κοντινό πλασέ του Νέτο.

41’ Κόρνερ του Τάτου, κεφαλιά του Καράμπελα άουτ.

51’ ΓΚΟΛ: Αδράνεια στην άμυνα του Κισσαμικού, πάσα του Ίλιτς στον Καπνίδη, που με πλασέ ανοίγει το σκορ (0-1).

53’ Κόρνερ του Μαρτίνεθ, η μπάλα φτάνει στον Γκούμα, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.

55’ Σουτ του Μαρτίνεθ η μπάλα καταλήγει άουτ.

66’ Ο Τάτος πασάρει στον Μιλούνοβιτς, που σουτάρει από πλάγια θέση και η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.

86’ Πάσα του Μάντζη στον Τιάγκο Σίλβα, στο σουτ του οποίου η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+4’ Πάσα του Τάτου στον Νέτο, που με πλασέ στέλνει την μπάλα άουτ.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης (ΕΠΣ Άρτας)
Βοηθοί: Μπουξμπάουμ (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)-Πρέντζας (ΕΠΣ Δυτικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (ΕΠΣ Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Θέος (19’), Ραούλ Μπράβο (19’), Τζανακάκης (37’), Ιντζίδης (50’), Ρόβας (68’), Καράμπελας (69’), Γκούμας (78’), Τάτος (90+3’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Παγώνης, Παντελάκης, Σταθάκης, Τσοντάκης, Γκούμας, Τιάγκο Σίλβα, Μάριο Μαρτίνεθ (65’ Σελινιωτάκης), Θέος (65’ Μάντζης), Κίκε, Μίλιτς (79’ Βλάχος).

Άρης (Νίκος Αναστόπουλος): Διούδης, Τζανακάκης, Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Καράμπελας, Γκουεράο (46’ Καπνίδης), Παυλίδης (60’ Ρόβας), Τάτος, Νέτο,  Μιλούνοβιτς, Ίλιτς (79’ Μπαργκάν).