Χάθηκε στην τελευταία περίοδο το ματς για την Αντισφαίριση στα Μελίσσια

χάθηκε-στην-τελευταία-περίοδο-το-ματς-662916

Μία ακόμα ήττα σε εκτός έδρας παιχνίδι υπέστη ο Όμιλος Αντισφαίρισης Χανίων, χάνοντας την Κυριακή το μεσημέρι από τον ΚΑΟ Μελισσίων με 60-47.

Η χανιώτικη ομάδα προσπάθησε για το καλύτερο δυνατό και μάλιστα ήταν μέσα στη διεκδίκηση της νίκης ουσιαστικά μέχρι το τελευταίο 10λεπτο του αγώνα. Ωστόσο, τα Μελίσσια κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα που είχαν από την 3η περίοδο όπου ήταν μπροστά με 5 πόντους διαφορά (41-36), φτάνοντας στη νίκη.

Αξιο αναφοράς ότι η Ηρώ Κουφογιάννη για τον ΟΑΧ υπέστη διάστρεμμα, παρ’ όλα αυτά έσφιξε τα δόντια και αγωνίστηκε τραυματίας για περίπου 25 λεπτά. Μάλιστα, αυτό αποδείχτηκε και από την επιθετική της παρουσία, αφού σημείωσε μόλις 6 πόντους, τη στιγμή που ο μέσος όρος της είναι πολύ μεγαλύτερος.

Καζαντζή με 18 και Ψυχογιού με 14 πόντους ήταν οι πρώτες σκόρερ για την Αντισφαίριση.

ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΑΧ 60-47

Διαιτητές: Κιτσίρης, Τσακιράκη

Τα 10λεπτα: 15-13, 26-23, 41-36, 60-47

ΚΑΟ Μελισσίων (Μάλαμα): Καραβέλη 9 (1), Σατρατζέμη 7 (1), Αθανασίου, Κουρούβανη 2, Κοιλιαρίδη 15 (2), Σταμούλη 3 (1), Χιώτη 12, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 9, Νκολέτου, Κανέλλου 3.

ΟΑΧ (Κασικτσόγλου – Δημητρουλάκη):Σκορδυλάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 6, Ψυχογιού 14, Καζαντζή 18 (4), Δασκουλίδου 7 (1), Παπαμαρκάκη, Σκουμπάκη 2.