Τεράστιο διπλό στην Κέρκυρα για τον Πλατανιά!

τεράστιο-διπλό-στην-κέρκυρα-για-τον-πλ-166011

PLATANIASΤην δεύτερη του εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα του Πλατανιά που φεύγει από την Κέρκυρα με ανεβασμένο ηθικό και τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στις αποσκεύες !

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 58′ ο  Αγκιλέρα με πλασέ μετά από γύρισμα του Αποστολόπουλου. Στο πρώτο ημίχρονο, ο Πλατανιάς ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με  εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Θωμά Ναζλίδη. Όμως οι Κερκραίοι δεν άργησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, δέκα λεπτά αργότερα με τον Μαρκόφσκι.

Πλατανιάς (Γ. Χριστόπουλος): Ολίμπα, Κουλιμπαλί, Δημήτρης, Νούνιες, Μπανανά, Μαχαμάτ, Ναζλίδης, Τσουράκης, Ζαραδούκας, Τζίλβαν, ΙτούαΚέρκυρα (Μ. Γρηγορίου): Σέτκους, Μαραγκός, Βενέτης, Ζορμπάς, Γκόμες, Μπεν Σαμπάτ, Μαρκόβσκι, Χαβίτο, Ομπράντοβιτς, Κανακούδης, Ανδρεόπουλος