Τα κατάφερε η Εθνική στο παρατσάκ | 1 -1 με τη Βοσνία

τα-κατάφερε-η-εθνική-στο-παρατσάκ-1-1-με-τ-456913

Με ασύλληπτο γκολ του Τζαβέλλα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Εθνική Ελλάδας πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Βοσνία

Η Βοσνία ήταν καλύτερη της Εθνικής Ελλάδας στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού όμως η ομάδα του Σκίμπε κατάφερε να μην ηττηθεί στο »Καραισκάκης». Πολύ κακή η ομάδα μας στο α’ μέρος, τυχερή που δεν δέχτηκε ακόμα ένα τέρμα έπειτα από αυτό του Πιάνιτς (32′). Με περισσότερο πάθος μπήκαν οι διεθνείς στην επανάληψη, ο Φορτούνης είχε ένα σουτ στο δοκάρι όμως η εικόνα της Βοσνίας ήταν και πάλι καλύτερη.

Τελικά, με ένα υπέροχο γκολ του Γιώργου Τζαβέλλα στο 95ο λεπτό, η Εθνική μας ομάδα κατάφερε να λυτρωθεί και να αποσπάσει την ισοπαλία από την Βοσνία (1-1). Διατήρησε το +3 στη μάχη για την 2η θέση η γαλανόλευκη.

Σ’ ένα κακό βράδυ για την Εθνική είναι επιτυχία που παίρνει έναν βαθμό και παραμένει στο κόλπο της πρόκρισης.

ΕΛΛΑΔΑ: Καρνέζης, Τοροσίδης, Τζαβέλλας, Παπασταθόπουλος, Παπαδόπουλος, Σάμαρης, Μανιάτης (60′ Γιαννιώτας), Σταφυλίδης, Μάνταλος (87′ Καρέλης), Φορτούνης, Μήτρογλου

ΒΟΣΝΙΑ: Μπέγκοβιτς, Σπάχιτς (70′ Σούνιτς), Ζουκάνοβιτς, Βράνιες, Κολάσινατς, Χαΐροβιτς (87′ Μπίτσακσιτς), Λούλιτς, Τζάτζαλο, Πιάνιτς, Ιμπίσεβιτς (84′ Τζούριτς), Τζέκο