Τέλος στο σερί του ΑΟΧ Κισσαμικού με άδικη εκτός έδρας ήττα

τέλος-στο-σερί-του-αοχ-κισσαμικού-με-άδ-651923

Η ομάδα του ΑΟΧ Κισσαμικού… πάτησε τα Τρίκαλα στο 2ο ημίχρονο, αλλά ηττήθηκε με αυτογκόλ (2-1). Έτσι, έλαβε τέλος στο σερί, αλλά η προσπάθεια συνεχίζεται.

Το 1-0 για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Πάνος, στο 11΄, με κεφαλιά, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο 45λεπτο και πιο συγκεκριμένα στο 52΄, ο Γκίνη έβγαλε εξαιρετική μπαλιά στον Λέο, ο οποίος βγήκε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε σωστά για το 1-1.

Στο 84΄ η ομάδα του Θωμά Γράφα ξανά πήρε προβάδισμα, όταν από σέντρα του Τόμιτς ο Ζιούλης προσπάθησε να διώξει, αλλά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Οι φάσεις του αγώνα

7′ Σέντρα του Ξύδα ο Λέο δεν μπορεί από κοντά να βρει την μπάλα που περνά παράλληλα από την εστία.

11′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Χιντζίδη κεφαλιά του Πάνου και 1-0.

18′ Σουτ του Σαχινίδη αποκρούει δύσκολα ο Παπαδόπουλος.

24′ Σουτ του Γιαννιτσάνη άουτ.

31′ Σέντρα του Λεμονή, η μπάλα περνάει απ’ όλους και φτάνει στον Λέο, που σουτάρει αλλά ο Πάνος απομακρύνει.

38′ Κόρνερ του Ξύδα ο Χαλκιαδάκης μόνος του από πλάγια θέση «πιάνει αέρα».

41′ Φάουλ του Χιντζίδη αποκρούει ο Παπαδόπουλος.

51′ Σουτ του Ξύδα άουτ.

52′ ΓΚΟΛ: Ο Γκίνη βγάζει εξαιρετική μπαλιά στον Λέο που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει για το 1-1.

60′ Σέντρα του Ξύδα ο Γκίνη με πλάτη στην εστία πασάρει στον Τόλι που σουτάρει άουτ.

61′ Σέντρα του Λεμονή κεφαλιά του Τόλι άουτ.

62′ Σουτ του Σελινιωτάκη άουτ.

65′ Φάουλ του Χιντζίδη άουτ.

66′ Με τον Σελινιωτάκη στο έδαφος από χτύπημα στη «μονομαχία» με τον Τόμιτς ο Τόμιτς σεντράρει για τον Γιαννιτσάνη που σουτάρει άουτ.

69′ Πάσα του Χαλκιαδάκη στον Λεμονή το σουτ του οποίου αποκρούει ο Γιδόπουλος.

70′ Ο Λέο στον Χαλκιαδακη που σουτάρει ψηλά άουτ.

72′ Σέντρα του Τόλι ο Χαλκιαδάκης «τσιμπάει» την μπάλα αλλά ο Γιδόπουλος μπλοκάρει.

73′ Κάθετη πάσα του Σελινιωτάκη στον Χαλκιαδάκη που πασάρει στον Ξύδα το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.

75′ Σουτ του Γκίνη αποκρούει δύσκολα ο Γιδόπουλος.

82′ Μεγάλη ευκαιρία από μπαλιά του Γκίνη ο Λέο μόνος του γυρίζει για τον Σάλιακα αλλά ο Κατσαντώνης απομακρύνει.

84′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Τόμιτς ο Ζιούλης προσπαθεί να διώξει αλλά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

87′ Σουτ του Λέο η μπάλα κοντράρει και ο Γιδόπουλος μπλοκάρει.

Διαιτητής: Φωτιάδης (ΕΠΣ Σερρών)

Βοηθοί: Κωτούλας (ΕΠΣ Κιλκίς)-Τζιουβάρας (ΕΠΣ Κοζάνης)

4ος διαιτητής: Δραγούσης (ΕΠΣ Κιλκίς)

Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (15′), Μάκος (29′ και 32′), Σιαλμάς (42′ – από τον πάγκο)’ Σελινιωτάκης (90+4′)

Κόκκινες κάρτες: Μάκος (32′), Σελινιωτάκης (90+4′)

Τρίκαλα (Θωμάς Γράφας): Γιδόπουλος, Χιντζίδης, Βέρτζος (64′ λ.τρ. Κατσαντώνης), Πάνος, Γκόλιας, Μάκος, Τσιάρας, Ζγκούρη (56′ Τόμιτς), Σαχινίδης, Γιαννιτσάνης (90+2′ Τουγλής), Τσίπρας.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι (83, Παντελάκης, Ζιούλης, Αρναούτογλου (88′ Αποστολίδης), Σελινιωτάκης, Γκίνη, Λεμονής, Χαλκιαδάκης, Ξύδας (77′ Σάλιακας), Λέο.