«Τέζαρε» τον Πλατανιά ο Κόντε! 3-0 ο ΠΑΣ Γιάννινα στα Περιβόλια

τέζαρε-τον-πλατανιά-ο-κόντε-3-0-ο-πασ-γι-653743

Στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα, με μηδαμινές ελπίδες για παραμονή, παρέμεινε ο Πλατανιάς, ο οποίος ηττήθηκε με 3-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα, στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League.

Οι Χανιώτες κατάφεραν να βάλουν δύσκολα στους φιλοξενούμενους, αλλά μόνο στο πρώτο 45λεπτο, καθώς στο δεύτερο ο Πέδρο Κόντε με δύο γκολ (47’, 51’) οδήγησε την ομάδα του σε νίκη, η οποία την κρατάει σε τροχιά πεντάδας, ενώ το τρίτο τέρμα πέτυχε ο Μπέριος στο 86 λεπτό.

Από την άλλη, ο Πλατανιάς έμεινε στους 10 βαθμούς σε 22 ματς και ουσιαστικά θα πρέπει να ξεκινήσει τα πλάνα του για τη Football League.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλιάιτς, Νίλι (76′ Στανισάβλιεβιτς), Στάμου (58′ Ντουαλά), Καρυπίδης, Βάντερσον, Πατράλης, Πλιάτσικας, Μαλσά, Ενσικουλού, Ουντότζι (49′ Κασάλιτσα), Πετρόπουλος

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Καρανίκας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος (76′ Μπέριος), Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης (71′ Νικολιάς), Βιντάλ, Χαλκιαδάκης (58′ Γιάκος), Μπετρά, Κόντε