Συγκλονιστική προσπάθεια από την Αντισφαίριση στο μπάσκετ, αλλά…

συγκλονιστική-προσπάθεια-από-την-αντ-330665

Έχοντας μία εξαιρετική παρουσία για ένα ημίχρονο όπου βρέθηκε να είναι μπροστά στο σκορ, ο Όμιλος Αντισφαίρισης Χανίων γνώρισε την ήττα με σκορ 65-46 από τον Φάρο Κερατσινίου, στο εξ αναβολής παιχνίδι για τη 14η αγωνιστική που έδωσαν οι δύο ομάδες το απόγευμα της Τετάρτης για το πρωτάθλημα της Α2 εθνικής κατηγορίας μπάσκετ γυναικών.

Η κούραση στο β’ ημίχρονο, με τον Στέλιο Καρκανάκη να είχε στη διάθεσή του μόλις 8 παίκτριες οι οποίες έκαναν κατάθεση ψυχής στο παρκέ, έπαιξε σημαντικό ρόλο προκειμένου να επέλθει αυτή η ήττα. Ωστόσο θα πρέπει να τονισθεί επίσης ότι η διαιτησία των κυρίων Σωτηχέλη και Μυλωνά εξελίχθηκε σε καταδικαστική για τον ΟΑΧ, καθώς με τα σφυρίγματά τους αδίκησαν τον χανιώτικο Όμιλο.

Από εκεί και πέρα πάντως και ειδικότερα στο α’ ημίχρονο, ο Φάρος τα βρήκε σκούρα απέναντι στον ΟΑΧ, ο οποίος τελείωσε με το σκορ υπέρ του, 28-27, όπως εξάλλου ήταν μπροστά στο σκορ και στην 1η περίοδο, με 17-16. Δυστυχώς, η συνέχεια το β’ ημίχρονο δεν ήταν ανάλογη, με τον Φάρο που είχε περισσότερες επιλογές να έφερε το παιχνίδι προς την πλευρά του και πήρε τη νίκη με το τελικό 65-46.

Φάρος Κερατσινίου – Ο.Α. Χανίων 65-46
Διαιτητές: Σωτηχέλης – Μυλωνάς
Τα 10λεπτα: 16-17, 27-28 (ημιχρ.), 51-39, 65-46

Φάρος Κερατσινίου (Λειβαδής): Καρακασίδου, Βρακαά 2, Σαλιάι 14(2), Αθανασίου 7(2), Γκρίτζα 19, Πετράκη 15(1), Μπεράτη, Σπυριδονίδου, Αλεξανδίδου, Κουταλιανού 8

Ο.Α. Χανίων (Καρκανάκης): Καραβέλη 6, Μπρέλλου 4, Κασωμένου 12(1), Πρασιανάκη, Σταχτιάρη 4, Σκορδυλάκη, Γαλητσιάνου 5(1), Μοσχοπούλου 15(1)