«Πλήρωσε» το κακό τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΚ Χανιά | Έχασε 75-66 από τον Κρόνο

πλήρωσε-το-κακό-τρίτο-δεκάλεπτο-ο-αο-680004

Παρά την καλή εμφάνιση, ο ΑΟΚ Χανιά “πλήρωσε” το κακό τρίτο δεκάλεπτο με συνέπεια να οδηγηθεί σε ήττα με 75-66 από τον Κρόνο στον Άγιο Δημήτριο και πλέον να βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση, σε ότι αφορά την παραμονή στη Γ’ Εθνική.

Ο ΑΟΚ Χανιά ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 33-32 και μάλιστα έλεγχε το ματς, αποτέλεσμα της συνεπούς άμυνάς του και των καλών επιθετικών του επιλογών.

Στο τρίτο δεκάλεπτο προέκυψαν αρκετά λάθη, με συνέπεια ο Κρόνος να κάνει ένα επιμέρους 24-16 και να πάρει “κεφάλι” με 7 πόντους.

Στην τέταρτη περίοδο, οι παίκτες των Χανίων “γύρισαν” με υπερπροσπάθεια το παιχνίδι, το έφεραν στο 63-61, αλλά ένα 7-0 σερί του Κρόνου ξεκαθάρισε τα πράγματα, με συνέπεια το τελικό 75-66.

Ο ΑΟΚ Χανιά υποδέχεται την άλλη εβδομάδα την Πεντέλη ζητώντας μόνο νίκη για να μείνει “ζωντανός” για την παραμονή.

10 ΛΕΠΤΑ: 17-16, 32-33 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 56-49, 75-66 (ΤΕΛΙΚΟ)

KΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΣ): Ζαραηδώνης 7, Στραγανιώτης 15 (1), Νάτσο, Σιούρας 10 (3), Χρονόπουλος 11 (1), Κακαριάς, Κόης 4, Πουρνάρας, Σολωμός 24, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ): Σταθόπουλος, Αράπης 13 (2), Αλεξίου 7 (1), Υφαντόπουλος 2, Σαράντης 13 (3), Μπαγάκης 3 (1), Παπαδάκης, Σκαμνάκης 2, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 2, Τασιούδης 24 (1), Κοντογιάννης.