Πήρε την πρώτη νίκη ο Εθνικός, 14-12 τον ΝΟ Ρεθύμνου στον Πειραιά

πήρε-την-πρώτη-νίκη-ο-εθνικός-14-12-τον-νο-ρ-618685

Την πρώτη νίκη στη σειρά των αγώνων για την 3η θέση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών πήρε ο Εθνικός, επικρατώντας με 14-12 του ΝΟ Ρεθύμνου στο «Π. Καπαγέρωφ» του Πειραιά.

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι το οποίο είχε ένα πολύ γεμάτο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν αντάξιες των περιστάσεων και προσέφεραν ένα πολύ ανταγωνιστικό αγώνα. Το πρώτο οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 4-4, ενώ στη δεύτερη περίοδο ο Εθνικός πέρασε μπροστά με 9-8.

Και στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν πολύ κοντά. Στο τελευταίο οκτάλεπτο ο ΝΟΡ μείωσε σε 13-12, αλλά τελικά η Βάσιλα σκόραρε με πέναλτι λίγο πριν τη λήξη για το τελικό 14-12.

Επόμενο παιχνίδι της σειράς την Κυριακή στο Ηράκλειο.

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14-12

Οκτάλεπτα: 4-4, 5-4, 2-2, 3-2

Εθνικός (Κώστας Βαμβακάρης): Δουρέκα Σ., Καλαργυρού 1, Δουρέκα Α., Βάσιλα 1, Μουταφιάν 2, Μπίσμπα 1, Κούβδου, Λογοθέτη 1, Νιαρχάκου 2, Φραγκιουδάκη, Αποστολίδου 1, Κοντογιάννη 4, Τζούρκα, Κατσιμπρή

ΝΟ Ρεθύμνου (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη, Σαφέτη, Καριπίδου Σ. 5, Παναγιωτάκη, Φαρμάκη Μ., Γαβαλά, Στρατιδάκη, Πέττα 1, Φαρμάκη Ε. 1, Ευθυμίου 2, Λιμπιτάκη, Καριπίδου Η. 3

Διαιτητές: Μοίραλης, Μαρκοπούλου

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος