Ο Ναυταθλητικός της Σούδας σάρωσε τα μετάλλια στην κωπηλασία

ο-ναυταθλητικός-της-σούδας-σάρωσε-τα-μ-301032

Με επιτυχίες επέστρεψαν οι αθλητές του Ν.Α.Ο. Σούδας από τους Πανελλήνιους Διασυλλογικούς αγώνες κωπηλασίας “Σαλαμίνεια 2015”

Στους αγώνες, που διεξήχθησαν  το Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015  στη Σαλαμίνα με συμμετοχή 11 ομίλων και 158 αθλητών από όλη την Ελλάδα, τα πληρώματα του Ν.Α.Ο. Σούδας κατέκτησαν 1 χρυσό,  2 αργυρά και  1 χάλκινο μετάλλιο και πλασαρίστηκαν μέσα στις πρώτες 6 θέσεις κατάταξης.

Συγκεκριμένα:

1. Κουτσούδης Ιωάννης κατέλαβε την 1η θέση (ΧΡΥΣΟ μετάλλιο) στο σκίφ παίδων.
  2. Βαβουλάκης Ιωάννης-Κουτσούδης Ιωάννης κατέλαβαν τη 2η θέση  (ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο)   στο διπλό σκιφ παίδων
  3. Πεδιαδίτης Ευάγγελος κατέλαβε την 2η θέση  (ΑΡΓΥΡΟ μετάλλιο) στο σκιφ παίδων ανάπτυξης.
  4. Μανανεδάκη Δέσποινα και η Μανανεδάκη Κατερίνα κατέλαβαν την 3η Θέση (Χάλκινο μετάλλιο)  στο διπλό σκιφ νεανίδων.
  5. Μαργέλη Ηλέκτρα (η μικρή μας) κατέλαβε την 4η θέση στο Σκιφ κορασίδων ανάπτυξης.
  6. Κολοκοτρώνης Γεώργιος κατέλαβε την 4η θέση στο Σκιφ παίδων.
  7. Μπαδογιάννης Μάριος – Μπαγογιάννης Ανδρέας (οι νεοφώτιστοι) κατέλαβαν την 5η θέση στο διπλό σκιφ παίδων ανάπτυξης.

Την αποστολή συνόδευσε ο προπονητής κωπηλασίας του Ναυταθλητικού Αθλητικού Ομίλου Σούδας κος Δάνος Χωματάς, η Γεν, Γραμματέας Πέπη Κελαϊδή, καθώς και γονείς των αθλητών και αθλητριών του Ομίλου.

Ο Όμιλος ευχαριστεί ιδιαίτερα την ΑΝΕΚ LINES – BLUE STAR FERRIES και την Εταιρεία ALFIX ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ-ΣΚΑΛΩΣΙΕΣ ΕΠΕ, επίσημους χορηγούς του Τμήματος Κωπηλασίας .