Ο Α.Ο.Χανιά δεν τα κατάφερε στον Βόλο | Ήττα με 2-1 από τον Ολυμπιακό

ο-α-ο-χανιά-δεν-τα-κατάφερε-στον-βόλο-ήτ-122041

aoxaniaΑν και το ξεκίνημα στον Βόλο, απέναντι στον τοπικό Ολυμπιακό ήταν ιδανικό για τον Α.Ο. Χανιά, με τον Ντίνο Πάγκαλο να ανοίγει το σκορ, πριν καν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν την νίκη με 2-1.

Μπορεί το ξεκίνημα του Α.Ο. Χανιά να ήταν ιδανικό στον Βόλο, με τον Ντίνο Πάγκαλο να ανοίγει το σκορ, πριν καν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό, η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη καθώς οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν την νίκη. Η ισοφάριση για την ομάδα του Ολυμπιακού ήρθε με την έναρξη του β’ ημιχρόνου, με αυτογκόλ του Παπατζίκου, μετά από σέντρα του Κατσίκη και το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 60′ μετά από τετ α τετ του Δεινόπαπα.

Οι «μπλε» στρέφουν πλέον το ενδιαφέρον τους, στην επόμενη αγωνιστική όπου υποδέχονται τον «σκληροτράχηλο» Πανηλειακό.

Οι φάσεις της αναμέτρησης:

1′ 0-1 σέντρα Σκάρου, σουτ Πάγκαλου

2′ έμμεσο φάουλ του Α.Ο. Χανιά, πάσα Βαλλιάνου, δύσκολα σε κόρνερ ο Γεωργίου

8′ σουτ του Καπετάνου, άουτ η μπάλα

13′ σέντρα – σουτ του Καρρά, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος

17′ κεφαλιά του Ρόκα, άουτ η μπάλα

21΄σουτ του Μπρέσκα, άουτ η μπάλα

25′ σουτ του Μπρέσκα, κόρνερ

30′ σουτ Καπετάνου, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος

31′ σουτ του Κατσίκη από κοντά, έδιωξαν οι αμυντικοί

36′ σουτ του Γκούρμα, άουτ η μπάλα

46′ 1-1 σέντρα Κατσίκη αυτογκόλ Παπατζίκου

52′ φάουλ Βαλλιάνου, η μπάλα χτύπησε αρχικά στο δοκάρι και στην συνέχεια απομάκρυνε ο Γκούρμας

60′ 2-1 τετ α τετ Δεινόπαπα μετά από σέντρα του Ρόκα

70′ φάουλ Μπουντόπουλου, σουτ του Πάγκαλου, άουτ η μπάλα

80′ σέντρα – σουτ του Μπουντόπουλου, δύσκολα σε κόρνερ ο Γεωργίου

84′ σουτ του Γκούρμα, μπλόκαρε δύσκολα ο Θεοδωρόπουλος

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός Βόλου (Μ. Ρόκα): Γεωργίου, Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Κατσιαρός, Ολίσε (55′ Πινδώνης), Ρόκας, Καπετάνος (46′ Δεινόπαπας), Κατσίκης (86′ Κωστούλας), Μπρέσκα, Γκούρμα.

ΑΟ Χανιά (Μ. Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Παγώνης, Ζντράβκοβιτς, Παπατζίκος, Χατζηισαΐας, Γκούμας, Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος, Σκάρος (75′ Κονσταντίνοφ), Βαλλιανός (62′ Μπουντόπουλος), Πότσι (81′ Λουκίνας)

Πηγή: athlitiko.gr