Νίκη για τον ΟΦΗ στις καθυστερήσεις

νίκη-για-τον-οφη-στις-καθυστερήσεις-165072

petropoulos_ofiΟ Αντώνης Πετρόπουλος σκόραρε στις καθυστερήσεις και χάρισε στον ΟΦΗ τη νίκη επί του Παναιτωλικού με 1-0 και το πρώτο τρίποντο της χρονιάς.

Οι γηπεδοούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν περισσότερες φορές με αξιώσεις στην αντίπαλοι εστία και έφτασαν δίκαια στη νίκη απέναντι στους Αγρινιώτες που δεν πέρασαν τη σέντρεα στο πρώτο μέρος αλλά πάλεψαν στην επανάληψη.

Ο Τζενάρο Γκατούζο πανηγύρισε έξαλλα, φυσικά αποθεώθηκε από τους φίλους του ΟΦΗ και… αποβλήθηκε.

Ο ΟΦΗ ήταν απόλυτα κυρίαρχος αλλά δεν έπειθε ότι μπορεί να φτάσει στο γκολ. Το 3-5-2 του Γκατούζο, το οποίο γινόταν 5-3-2 όταν αμυνόταν ο ΟΦΗ έδινε την κυριαρχία στους Κρητικούς απέναντι σε έναν ανύπαρκτο επιθετικά Παναιτωλικό.

Οι εννέα τελικές των Κρητικών απέναντι στις… μηδέν των φιλοξενούμενων δείχνουν ακριβώς την εικόνα του αγώνα. Δείχνουν την αριθμητική εικόνα διότι δεν αποτυπώνουν την απόδοση του τερματοφύλακα του Παναιτωλικού.