Κρήτη | Κέρδισε το χρυσό ο Νίκος Χατζηγεωργίου στους αναπτυξιακούς αγώνες | Photo

κρήτη-κέρδισε-το-χρυσό-ο-νίκος-χατζηγε-379007

Στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου ανέβηκε το περασμένο Σάββατο ο Νίκος Χατζηγεωργίου στο Ξίφος Μονομαχίας, στους αναπτυξιακούς αγώνες που έλαβαν χώρα στην Αθήνα.

Ο Κρητικός αθλητής της Αθλητικής Λέσχης Μεσσαράς αν και 12 ετών κατάφερε να κάνει 6 στα 6 νίκες στο πρώτο γύρο(δεχόμενος μόνο 1 πόντο) και στη συνέχεια να αποκλείσει, τον ένα μετά τον άλλο ,αντιπάλους του, κάποιοι από τους οποίους ήταν και μεγαλύτεροι σε ηλικία.

Στους αγώνες συμμετείχαν 44 αθλητές οι περισσότεροι από σωματεία της Αθήνας,ήταν όμως μια σαφή εικόνα, για τι θα γίνει  τον Ιανουάριο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν και οι άλλοι αθλητές της Α.Λ.ΜΕΣΣΑΡΑΣ στο ίδιο όπλο, Γρηγοριάδης Γιάννης που κατατάγει 11ος και ο Μπουχαλάκης Ανδρέας που κατέλαβε την 19η θέση.