ΑΟΧ | «Έκλεψε» πολύτιμο βαθμό στις καθυστερήσεις στο Μενίδι

αοχ-έκλεψε-πολύτιμο-βαθμό-στις-καθυ-100007

aox pagalosΣε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, χρειάστηκε να περάσουν 84 λεπτά και να φτάσει το 3ο λεπτό των καθυστερήσεων για να καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση ο Α.Ο. Χανιά απέναντι στον Αχαρναϊκό. 1-1  το τελικό σκορ για τις δύο ομάδες…

Οι «μπλε» βρέθηκαν πολύ νωρίς πίσω στο σκορ, καθώς μόλις στο 9′, ο εκ των κορυφαίων της αναμέτρησης Ντος Σάντος, με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Αν και οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί, προσπάθησαν ως το τελευταίο λεπτό να φτάσουν στην ισοφάριση και το κατάφεραν στις καθυστερήσεις χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πάγκαλου, μετά από χέρι του Ντος Σάντος.

Πολύτιμος βαθμός για τον Α.Ο. Χανιά, ο οποίος διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες του για είσοδο στα Play off.

Οι φάσεις της αναμέτρησης:

2′ βολέ του Σκάρου, άουτ η μπάλα

9′ 1-0 φάουλ του Λιαπάκη, κεφαλιά Ντος Σάντος

17′ σέντρα του Βασιλόγιαννη, σουτ του Σκάρου πολλά μέτρα άουτ η μπάλα

19′ μακρινό σουτ του Γκούμα, άουτ η μπάλα

30′ μακρινό σουτ του Νιάρου μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος

35′ σουτ του Βασιλόγιαννη, κόρνερ για τον ΑΟ Χανιά

36′ κεφαλιά του Γκούμα, στην συνέχεια βολέ του Μανωλά, άουτ η μπάλα

37′ μακρινό σουτ του Γκούμα, άουτ η μπάλα

53′ χαμένη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό με κεφαλιά του Ντος Σάντος μετά από σέντρα του Νεόφυτου

54′ σουτ του Ντος Σάντος άουτ η μπάλα

55′ σουτ του Πάγκαλου, έδιωξαν οι αμυντικοί Αχαρναϊκού

59′ σουτ του Μαραγκουδάκη, μπλόκαρε ο Παγούδης

61′ σουτ του Ιορδανίδη, άουτ η μπάλα

78′ σουτ του Πάγκαλου, άουτ η μπάλα

88′ σουτ του Μπουντόπουλου έδιωξαν οι αμυντικοί, στην συνέχεια σουτ του Πάγκαλου άουτ η μπάλα

90’+ 1-1 ο Πάγκαλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μετά από χέρι του Ντος Σάντος

Αχαρναϊκός: Παγούδης, Μωυσιάδης, Παραράς, Λιαπάκης, Ιορδανίδης, Νιάρος, Αθανασίου, Ντος Σάντος, Νεόφυτος, Χριστόπουλος (41′ λ.τ. Προβατίδης), Ντε Πάολα (74′ Σκούφαλης)

Α.Ο. Χανιά: Θεοδωρόπουλος, Παγώνης (46′ Μαραγκουδάκης), Χατζηησαΐας, Παπατζίκος, Μανωλάς, Γκούμας, Σκάρος, Βασιλόγιαννης (68′ Μπουντόπουλος), Πάγκαλος, Ζντράβκοβιτς (46′ Καμπλιώνης), Λουκίνας

Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Αργυρός (Αθηνών), Παπανικολάου (Κορινθίας)
4ος: Κακρίδης (Κορινθίας)

Πηγή:athlitiko.gr