Ήττες για Παίδες Β’ και Νεανίδες της Αντισφαίρισης στο μπάσκετ

ήττες-για-παίδες-β-και-νεανίδες-της-α-455330

Συμμετοχή στα πρωταθλήματα Παίδων Β’ και Νεανίδων είχαν το περασμένο Σαββατοκύριακο οι ομάδες μπάσκετ του Ομίλου Αντισφαίρισης Χανίων.

Ειδικότερα, οι Παίδες Β’ έπαιξαν στο Ρέθυμνο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής χάνοντας στις λεπτομέρειες το ματς από τον ΑΓΟΡ2 με σκορ 57-53, ενώ οι Νεανίδες ηττήθηκαν στο κλειστό του Καμπανίου με σκορ 51-37 από τον Ηρόδοτο για τη 2η αγωνιστική.

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ

Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά κρίθηκε ο αγώνας υπέρ του ΑΓΟΡ2, ο οποίος κατάφερε να επικρατήσει του ΟΑΧ με το τελικό σκορ 57-53. Πρώτος σκόρερ για τη χανιώτικη ομάδα αναδείχτηκε ο Γεωργιάδης με 19 πόντους. Την επόμενη, 7η αγωνιστική, που είναι και η τελευταία για τον α’ γύρο, ο ΟΑΧ υποδέχεται την Ασκηση.

10λεπτα: 11-19, 23-28 (ημιχρ.), 45-45, 57-53

ΟAX (Μιχ. Κασικτσόγλου): Αν. Καζάνης, Θεοδοσιάδης 12, Λυβιάκης, Αλεξανδράκης, Γεωργιάδης 19 (1), Ευθυμάκης, Κουρουπάκης 11, Π. Καζάνης 11 (2).

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Παρότι ξεκίνησε πολύ καλά και ειδικότερα στο ημίχρονο βρέθηκε να προηγείται στο σκορ, ο ΟΑΧ δεν μπόρεσε να έχει ανάλογη απόδοση στην επανάληψη, γνωρίζοντας την ήττα από τον Ηρόδοτο με σκορ 51-37. Πρώτες σκόρερ για την ομάδα του Μιχάλη Κασικτσόγλου αναδείχτηκαν οι Πρασιανάκη και Δερμιτζάκη που σημείωσαν από 9 πόντους. Την επόμενη, 3η αγωνιστική ο ΟΑΧ παίζει στο Ρέθυμνο κόντρα στο Αρκάδι.

10λεπτα: 14-12, 27-19 (ημιχρ.), 36-40, 37-51

ΟAX (Μιχ. Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη 9 (2), Δερμιτζάκη 9 (1), Σκορδυλάκη 4, Δρικάκη,  Δασκουλίδου, Σκουμπάκη 2, Αρβελάκη, Βασιλογιαννάκη 5, Ρουμελιώτη 4, Παπαδοκοκολάκη 4, Χατζάκη