Πλατανιάς | Μεγάλη εμφάνιση άδικη ήττα στην Τούμπα

πλατανιάς-μεγάλη-εμφάνιση-άδικη-ήττα-97265

Fernandes-AthanasiadisΜεγάλη εμφάνιση και άδικη ήττα για τον Πλατανιά στην Τούμπα. «Μία» στην ουσία φάση για τον ΠΑΟΚ, από μία εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Βούκιτς, χάρισε τη νίκη στο «Δικέφαλο του Βορρά» με σκορ 1-0.

Έτσι, μετά από τέσσερις σερί ισοπαλίες, έρχεται η πρώτη ήττα για τη Χανιώτικη ομάδα στη Σούπερ Λιγκ, αλλά αυτή τυγχάνει να είναι σε ένα από τα δυσκολότερα παιχνίδια της σεζόν, με την εμφάνιση να είναι η καλύτερη μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα! Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη επέδειξαν τρομερό ζήλο, είχαν εξαιρετική αλληλοκάλυψη σε όλες τις γραμμές, φάσεις για γκολ, αλλά τελικά αυτός που το σημείωσε και πήρε τη νίκη ήταν ο ΠΑΟΚ…

Ήταν η φάση του 57ου λεπτού όταν μετά τη μπαλιά του Λούκας, ο Βούκιτς, με μια εξαιρετική προσπάθεια απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, Φαΐσκα και με σουτ έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Γιωργαλλίδη.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πλατανιάς «έπαιξε» τον ΠΑΟΚ χάνοντας ουκ ολίγες ευκαιρίες για να προηγηθεί. Και στην επανάληψη ωστόσο δεν αντιμετώπισε μεγάλα προβλήματα, πέραν της φάσης του γκολ που αποδείχτηκε καθοριστική, καθώς δεν βρέθηκε τρόπος προκειμένου να γίνει το 1-1.

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ

3’ Κόρνερ Ραφαέλ κεφαλιά άουτ Φαΐσκα

31’ Στην αντεπίθεση ο Γουνδουλάκης, που γυρίζει τη μπάλα στο Ναζλίδη για να σουτάρει αδύναμα πάνω στον Χακόμπο

32’ Νέα αντεπίθεση για τον Πλατανιά με τον Μοράλ να παίρνει την πάσα από τον Ζουμπουλάκη αλλά να επιχειρεί τη χειρότερη τελική προσπάθεια σεντράροντας αδύναμα προς την εστία του ΠΑΟΚ

37’ Λάθος απομάκρυνση του Φερνάντες, η μπάλα φτάνει στον Στοχ που σουτάρει πάνω από τα δοκάρια του Γιωργαλλίδη

47’ Σουτ από τον Λούκας, δεν ανησυχεί τον Γιωργαλλίδη, με τη μπάλα να φεύγει άουτ

56’ Κόρνερ από τον Ραφαέλ δυνατή κεφαλιά από τον Τόρες άουτ

57’ (1-0) Εκπληκτικό γκολ από τον Βούκιτς που στοπάρει τη μπάλα από τη μπαλιά του Λούκας αποφεύγοντας τον Φαΐσκα στέλνοντας τη μπάλα στο βάθος εστίας του Γιωργαλλίδη

61’ Φοβερή εκτέλεση φάουλ από τον Ναζλίδη με τη μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Χακόμπο και να καταλήγει άουτ

64’ Σέντρα του Στοχ, κεφαλιά του Αθανασιάδη, μπλοκάρει ο Γιωργαλλίδης

68’ Σέντρα από τον Ραφαέλ, κεφαλιά άουτ από τον Ναζλίδη

82’ Μακρινό σουτ του Στοχ άουτ

90’+ Σουτ από τον Νέτσιντ αποκρούει ο Γιωργαλλίδης

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Χακόμπο, Λίνο (77’ Σκόνδρας), Κίτσιου, Κατσουράνης, Βίτορ, Τζιόλης, Λάζαρ, Λούκας, Στοχ, Αθανασιάδης (73’ Νέτσιντ), Σαλπιγγίδης (46’ Βούκιτς)

Πλατανιάς (Μαρίνος Ουζουνίδης): Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Φερνάντες, Ραφαέλ, Ζουμπουλάκης, Αγκιλέρα, Τέτε (75’ Στόλερ), Μοράλ (64’ Πόποβιτς), Γουνδουλάκης (64’ Μπέλιτς), Ναζλίδης, Τόρες

Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί διαιτητές, 4ος: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Ζυγούρης (Αιτωλοακαρνανίας), 4ος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Βούκιτς, Λάζαρ, Βίτορ – Τόρες, Ζουμπουλάκης

Πηγή: athlitiko