Ν.Ο.Χανίων | Φυσιολογική ήττα από Παναθηναϊκό (12-21)

ν-ο-χανίων-φυσιολογική-ήττα-από-παναθη-14206

nox 5Δεν μπόρεσε ν’ αντισταθεί στον Παναθηναϊκό ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 21-12 για τη 14η αγωνιστική της Α1.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε πολύ «ανοικτό» επιθετικά, με τους «πράσινους» να αποκτούν εξ αρχής το προβάδισμα, κλείνοντας την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 6-3 και το ημίχρονο με 10-4. Στη συνέχεια, η ψαλίδα της διαφοράς άνοιξε κι άλλο, με το σκορ να διαμορφώνεται εν τέλει στο 21-12.

Ο αγώνας διεξήχθη στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης και τύποις θεωρούταν «εντός έδρας» για τον Ν.Ο.Χ.

Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ ΑΝΕΚ LINES – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 12-21

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-6, 1-4, 3-6, 5-5

Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ ΑΝΕΚ LINES (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Κοκονάς, Σολογάνης 1, Μπιτσάκης, Παπασηφάκης, Μπατάκης 1, Πετρόχειλος, Χαριτάκης 1, Δασκαλάκης, Βιζυράκης 2, Βλοντάκης 7, Σκουμπάκης, Χατζηϊωάννου, Μιγιάκης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Λέντζος, Σιδέρης 1, Γερακούδης 1, Κόχειλας Ν. 3, Κουρλιάφτης, Δερμιτζάκης Δ. 4, Παπαδόγκωνας 4, Κονταξής, Αφρουδάκης Γ. 4, Αφρουδάκης Ζ. 1, Κατσαούνης 1, Δερμιτζάκης Χρ., Φώσκολος 2, Οικονομίδης, Παρασκευόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχλαδιώτης, Κατσαρός

Πηγή: athlitiko