Μεγάλη νίκη …

μεγάλη-νίκη-6066

Μεγάλο αποτέλεσμα που τον βάζει γερά στο κυνήγι της πρόκρισης στους «16» του Champions League και παράλληλα του εξασφαλίζει σε μεγάλο βαθμό την τρίτη θέση που οδηγεί στο Europa League πανηγύρισε απόψε ο Ολυμπιακός, κερδίζοντας στο Καραϊσκάκη με 3-1 τη Μονπελιέ.

Οι «ερυθρόλευκοι»προηγήθηκαν νωρίς με τον Μασάντο στο 4ο λεπτό. Στη συνέχεια αν και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες δεν κατάφεραν να «καθαρίσουν» το παιχνίδι με αποτέλεσμα η Μονπελιέ να ανεβάσει στροφές στο β’ ημίχρονο και στο 66′ με τον Μπελχαντά ισοφάρισε 1-1. Αυτό το γκολ ξύπνησε τον Ολυμπιακό που κυριάρχησε στα επόμενα λεπτά. Με τον Γκρέκο στο 80′ πήρε πάλι προβάδισμα με 2-1 και στο 82′ ο Μήτρογλου έκανε το 3-1, σφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του.

Ο Ολυμπιακός έφτασε τους 6 βαθμούς στον όμιλό του και όλα πλέον παίζονται, μετά το ισόπαλο 2-2 μεταξύ Σάλκε-Άρσεναλ. Έχοντας να παίξει με Σάλκε (εκτός) και Άρσεναλ (εντός) έχει κάθε δικαίωμα πλέον να ονειρεύεται πρόκριση!