Καθάρισε με Καρδίτσα ο Πλατανιάς

καθάρισε-με-καρδίτσα-ο-πλατανιάς-14067

Με τον Αρότσα να πετυχαίνει δύο τέρματα (6′, 34′) και τον Μαραγκουδάκη άλλο ένα, ο Πλατανιάς επικράτησε της Καρδίτσας με 3-1 (ισοφάρισε ο Αθανασίου στο 12′) και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για την τέταρτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Πλατανιάς ήταν καλός για 60 λεπτά, με τις ρεζέρβες να αποδίδουν καλό ποδόσφαιρο στο διάστημα που αγωνίστηκαν. Η Καρδίτσα από την άλλη, έδειξε θετικά στοιχεία μόνο στο πρώτο 20 λεπτο.

Πλέον στη ρεβάνς στην Καρδίτσα (23/12) ο Πλατανιάς θα χρειαστεί να διαχειριστεί το υπέρ του 3-1 για να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση που θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό.

700 περίπου φίλαθλοι είδαν το ματς στα Περιβόλια, παρά το τσουχτερό κρύο.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

6′ Από σέντρα του Μαρτσάκη έδιωξε με τα χέρια ο Παπαδόπουλος και ο Αρότσα έκανε το 1-0

10′ Κεφαλιά του Αθανασιάδη έδιωξε ο Ζάλουντοκ

12′ Από φάουλ Χατζηρίζου, σουτ Αθανασιάδη και 1-1!

21′ Σουτ Μαραγκουδάκη μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

26’ Ωραία κίνηση Παληγεώργου… Σουτ κόρνερ από παρέμβαση Κρανιώτη

32’ Φάουλ Μιρτσέτα άουτ

34’ Σέντρα Μιρτσέτα, πλασέ Αρότσα ανάμεσα σε αμυντικούς και τερματοφύλακα της Καρδίτσας… 2-1!!

37’ Σέντρα Κουρτεσιώτη, σουτ Ναζλίδη άουτ!

39’ Σουτ Μαραγκουδάκη λίγο άουτ

53’ Από ωραία κίνηση του Ναζλίδη από τα αριστερά,συρτή σέντρα ο Μαραγκουδάκης «κεραυνοβόλησε» τον Παπαδόπουλο και …3-1!

71’ Μεγάλη ευκαιρία για Καρδίτσα! από σέντρα Κρανιώτη έδιωξε ο Δέντσας

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Ζαλούντοκ, Παληγέωργος,Κουρτεσιώτης, Ντόε, Δημήτρης,Δέντσας (83’ Τσοντάκης), Αρότσα,Μαρτσάκης (63’ Γκονζάλες), Ναζλίδης,Μαραγκουδάκης (71’ Αγκιλέρα), Μιρτσέτα.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Παπαδόπουλος, Γκουγκούδης,Πάτρας,Γκόλιας,Ρόβας, Κρανιώτης (81’

Νταντάμης), Μπουντούρης,Χατζηρίζος (67’Φλιούκας),Υφαντής (72’Μυργιώτης),Αθανασιάδης,Τζάνης

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών), Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Χαρίτος (Αθηνών), 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)