Όνειρο ζω, 2-1 τον Παναθηναϊκό …

όνειρο-ζω-2-1-τον-παναθηναϊκό-9337

Επιστροφή στις νίκες για τον Πλατανιά (μετά από πέντε αρνητικά αποτελέσματα) στο ντεμπούτο του Άγγελου Αναστασιάδη στον πάγκο της Χανιώτικης ομάδας. Μία νίκη με λάμψη και κύρος αφού αντίπαλος ήταν ο Παναθηναϊκός. 2-1 στο γήπεδο των Περιβολίων με τους ποδοσφαιριστές του Πλατανιά να αφιερώνουν την νίκη στον Ζαχαρία Καραντωνάκη που σκοτώθηκε σε τροχαίο πριν από λίγες ημέρες. Το φιλμ του αγώνα:

8′ Ο Καρνέζης μπλόκαρε εύκολα το φάουλ του Μιρτσέτα.

10′ Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι άλλαξαν την μπάλα ωραία, ο Σεϊταρίδης έκανε τη σέντρα και οι αμυντικοί του Πλατανιά έκοψαν την τελευταία στιγμή.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Μιρτσέτα να κάνει το σουτ και τον Καρνέζη να διώχνει με εξαιρετική επέμβαση.

22′ Από κάθετη μπαλιά του Σισοκό στον Τοτσέ ο Ισπανός επιθετικός σκόραρε αλλά υποδείχθηκε σε θέση offside.

28’ Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Ποτουρίδη ελάχιστα άουτ.

34′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά με τον Αργυρόπουλο να κάνει το σουτ από δεξιά και να στέλνει την μπάλα άουτ.

37′ Νέα προσπάθεια για τον Πλατανιά με τον Ουκάρ να πασάρει στον Κανακούδη που έκανε τη σέντρα από αριστερά, αλλά ο Καρνέζης μπλόκαρε.

38’ ΓΚΟΛ 1-0 Φανταστική ενέργεια του Ουκάρ (κοντρόλ με το αριστερό και βολέ με το δεξί) μετά από μπαλιά του Αγκιλέρα, άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι.

40’ Ωραία ατομική ενέργεια του Μιρτσέτα, όχι καλό σουτ όμως (υπό ευνοϊκές προϋποθέσεις), άστοχο.

50′ Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Αρχικά ο Μαυρίας έκανε εξαιρετική ενέργεια και σέντρα με τους αμυντικούς να διώχνουν, στην συνέχεια με νέο γέμισμα από τους «πράσινους» ο Τοτσέ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

54’ Σέντρα Αργυρόπουλου από τα δεξιά, κεφαλιά (υπό πίεση) του Ουντότζι άουτ.

56’ Ο Αργυρόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής (στον άξονα) στο ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά σούταρε ψηλά…

58’ Πέναλτι για τον Πλατανιά σε μαρκάρισμα εντός περιοχής του Βύντρα στον Κάλαϊτζιτς.

59’ ΓΚΟΛ 2-0 Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αναστασάκου και ο Πλατανιάς διπλασιάζει τα τέρματά του.

63’ Σουτ του Γκονζάλες εύκολα μπλόκαρε ο Καρνέζης.

70’ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό σε ανατροπή του Μαυρία από τον Τζανή.

71’ ΓΚΟΛ 2-1 Ο Τοτσέ το εκτελεί και στέλνει την μπάλα μειώνοντας σε 2-1.

75’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντραρε ο Σεϊταρίδης κεφαλιά ο Βελάσκες από πλεονεκτική θέση άουτ.

82′ Ωραία ενέργεια και σέντρα του Χουχούμη, ο Κηπουρός έδιωξε με υπερένταση.

85′ Αποβολή για τον Ζέκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ. Με 10 ποδοσφαιριστές συνεχίζει ο Παναθηναϊκός.

Πλατανιάς (Αναστασιάδης): Κηπουρός, Αργυρόπουλος (62’ Μαραγκουδάκης), Τζανής, Κανακούδης, Αναστασάκος, Μιρτσέτα (60’ Γκονζάλες), Αγκιλέρα (74’ Ναζλίδης), Κάλαϊτζιτς, Ουντόζι, Ουκάρ, Ποτουρίδης

Παναθηναϊκός (Ρότσα): Καρνέζης, Σισοκό, Μαυριάς, Τοτσέ, Σεϊταρίδης, Ζέκα, Λαγός, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Βελάσκες (79’ Πετρόπουλος), Φορναρόλι (64’ Χουχούμης)

Διαιτητής: ΑΡΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Τρικάλων)

Α’ Βοηθός: ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (Μακεδονίας)

Β’ Βοηθός: ΚΩΣΤΑΡΑΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ (Αιτωλ/νιας)

4ος: ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Φθιώτιδας)

Παρατηρητής: ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (Εύβοιας)

Πηγή: chaniasprorts