Δεν τα κατάφερε στην Αθήνα η Αντισφαίριση

δεν-τα-κατάφερε-στην-αθήνα-η-αντισφαίρ-332283

Ο ΟΑΧ δεν τα κατάφερε στο κλειστό του Σπόρτιγκ γνωρίζοντας την Κυριακή την ήττα με 76-51, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α2 εθνικής κατηγορίας μπάσκετ γυναικών.

Η Αντισφαίριση έμεινε στην καλή παρουσία που είχε μέχρι τα μισά του αγώνα. Στην επανάληψη, ο Σπόρτιγκ αύξησε τους ρυθμούς και κατάφερε να μεγαλώσει τη διαφορά από τους 7 πόντους που βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο στους 14 στο 3ο 10λεπτο και στους 25 την 4η και τελευταία περίοδο.

Πρώτες σκόρερ για τον ΟΑΧ, η Μοσχοπούλου με 16 πόντους και η Καραβέλη με 14.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ 76-51

Τα 10λεπτα: 17-11, 35-28, 53-39, 76-51

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Αντωνίου

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 2, Ναβροζίδου 18(2), Οικονομίδου, Φουράκη Β. 5(1), Βαφειάδη 8(1), Τζαμαρία 11(1), Σερέπα, Κατσαμπίρη 2, Μυριούνη 2, Βούλγαρη 6(2), Γιαννακάκου 4, Φουράκη Σ. 18.

Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης): Πρασιανάκη, Καραβέλη 14(2), Σκορδυλάκη, Κασωμένου, Μπρέλλου 9, Φουράκη, Σταχτιάρη 2, Ζουμαδάκη, Γαλητσιάνου 8(2), Μοσχοπούλου 16(2), Βαρυπατάκη 2.