Στα Περιβόλια παίζει ο Α.Ο.Χ.

Αργά το απόγευμα της Πέμπτης (18/10) η ΕΠΟ ανακοίνωσε το τελικό πρόγραμμα της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, στο οποίο αναφέρεται ότι το ματς του ΑΟΧ με τον Φωκικό θα γίνει την Τετάρτη (24/10) στο γήπεδο των Περιβολίων.

Όπως γίνεται αντιληπτό η είδηση αυτή είναι εξαιρετικά ευχαριστη καθώς ο ΑΟΧ θα παίξει στο ματς Κυπέλλου με τον Φωκικό στο καλύτερο γήπεδο της πόλης, με όποια εμπορική επιτυχία και αν συνεπάγεται.

Η επίσκεψη ωστόσο της επιτροπής γεωπόνων του Δήμου Χανίων θα γίνει κανονικά την Παρασκευή το πρωί, ωστόσο, φαίνεται ότι το θέμα είναι τυπικό, αφού ο Δήμος θα δώσει το χαρτί με το οποίο εγκρίνει τον ορισμό των Περιβολίως, ως έδρας του ΑΟΧ στο ματς Κυπέλλου με τον Φωκικό. Θεωρείται σχεδόν απίθανο να υπάρξει μια άλλου είδους απόφαση, που θα περιπλέξει την κατάσταση και θα δημιουργήσει σίγουρα αντιδράσεις.

Επίσης, σε ότι αφορά το πρόγραμμα του Κυπέλλου (1η φάση) όλοι οι αγώνες θα γίνουν 24 και 25 Οκτωβρίου, ενώ κανένα ματς δεν θα γίνει στις 23…

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

 

1η Αγωνιστική
24/10/2012, 14:30   Αγώνας 3
Οδυσσέας Κορδελιού         –         Δοξα Δράμας
(Δημ. Στ. Κορδελιού)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 4
Κασσιόπη         –         Αναγέννηση Γιαννιτσών
(Γηπ. Θυναλείου Αχαράβης)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 7
Αναγέννηση Καρδίτσας         –         Ηρακλής Ψαχνών
(Δημ. Στ. Καρδίτσας)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 8     
Χανιά         –         Φωκικός
(Δημ. Περιβολίων Χανιά)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 9
Καλαμάτα         –         Θρασύβουλος
(Δημ. Παραλίας Καλαμάτας)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 10
Επισκοπή         –         Βύζας Μεγάρων
(Δημ. Στ. Επισκοπής)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 11
Παναιγιάλειος         –         Παναιτωλικός
(Δημ. Στ. Αιγίου)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 13
Τηλυκράτης         –         Νέα Καβάλα
(Δημ. Στ. Πρέβεζας)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 15
Βατανιακός         –         Νίκη Βόλου
(Γηπ. Βατανιακού )

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 16
Ακαδημία Πλαταμώνα         –         Εργοτέλης
(Δημ. Αιγινίου Γ. Παραλυκίδης)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 17
Εθνικός Σιδηροκάστρου         –         Αναγέννηση Επανομής
(Δημ. Σιδηροκάστρου Σερρών)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 20
Αστέρας Μαγούλας         –         Ολυμπιακός Βόλου
(Δημ. Στ. Ελευσίνας)

24/10/2012, 14:30   Αγώνας 22
Φωστήρας         –         Ζάκυνθος
(Δημ. Ταύρου Σπ. Γιαλαμπίδης)

24/10/2012, 15:00   Αγώνας 12
Εθνικός Αστέρας         –         Καλλονή Α.Ε
(Δημ. Στ. Καισαριανής Μιχάλης Κρητικόπουλος)

24/10/2012, 15:00   Αγώνας 5
Προοδευτική         –         ΑΕΠ Ηρακλής
(Δημ. Γυμ. Νίκαιας-Κορυδαλλού)

24/10/2012, 18:00   Αγώνας 14
Πανηλειακός         –         Παναχαϊκή 2005
(Δημ. Πύργου)

25/10/2012, 14:30   Αγώνας 1
Ρούβας         –         Εθνικός Γαζώρου
(Δημ. Γεργέρης)

25/10/2012, 14:30   Αγώνας 2
Αχαρναϊκός         –         Λάρισα
(Δημ. Στ. Αχαρνών)

25/10/2012, 14:30   Αγώνας 23
Τύρναβος 2005         –         Οικονόμος Τσαριτσάνης
(Δημ. Τυρνάβου)

25/10/2012, 16:00   Αγώνας 6
Κόρινθος         –         Απόλλων Σμύρνης
(Γηπ. Συνοικισμού Κορίνθου)

25/10/2012, 16:45   Αγώνας 18
ΑΟ Γλυφάδας         –         Πανσερραϊκός
(Γηπ. Ολ. Εγκ. Ελληνικού)

25/10/2012, 17:30   Αγώνας 21
Απόλλων Καλαμαριάς         –         Καλλιθέα
(Στάδιο Καλαμαριάς)

24/10/2013, 14:30   Αγώνας 19
Δόξα Κρανούλας         –         Πιερικός
(Γηπ. Κρανούλας Ιωαννίνων)
Πηγή:athlitiko.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ